Kamenica pastron rrugët, rëndësi po i kushton edhe furnizimit të qytetarëve me miell

Kamenica – Komuna e Kamenicës si masë shtesë për parandalimin e virusit Covid-19, ka pastruar rrugët nga kompania e kontraktuar, nën përkujdesjen e DSHPAI-së si dhe është vizituar fabrika e miellit “Prapashtica” ku janë siguruar se do të ketë mjaftueshëm furnizim me miell.

Dy postime të Qëndron Kastratit

Familja Asllani, veprimtarinë e bluarjes së grurit dhe shitjes së miellit e ushtron për shumë vite.

Kjo familje e shquar atdhetare, me biznesin e tyre u ka dalë në ndihmë shumë familjeve gjatë luftës e të njëjtën është duke e bërë edhe këto ditë, duke i furnizuar me miell familjet në nevojë.

Pas vizitës nga nënkryetari Jakupi e drejtori Basha, pronarët e fabrikës së miellit “Prapashtica”, sqaruan se të gjithë ata që kanë grurë, mund ta bluajnë tek ai mulli si çdo herë.

U jemi mirënjohës të gjitha bizneseve që me kapacitetet që kanë, po u dalin në ndihmë atyre që kanë nevojë.

Si masë shtesë për parandalimin e virusit Covid-19, sot janë pastruar rrugët nga kompania e kontraktuar, nën përkujdesjen e DSHPAI-së. Pa panik dhe me kujdes të shtuar, ia dalim mbanë ka shkruar Qëndron Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).