Kamenica nuk ndalet, pastrohen fshatra e lagje të qytetit

Kamenicë – Ka përfunduar pastrimi në zonën e dytë, derisa ka filluar pastrimi në zonën e tretë. Aksioni për pastrimin e Kamenicës është duke vazhduar në zonat e tjera të identifikuara nga task forca komunale.

Si zonë e dytë për këtë aksion është fshati Koretin. Falë nxënësve, qytetarëve e vullnetarëve është arritur pastrimi i disa lokaliteteve në këtë fshat.

Gjithashtu, për pastrimin e kësaj zone ka ndihmuar vullnetarisht NTP NORI nga Koretini.
Pas zonës së dytë, sot është intervenuar edhe në fshatin Berivojcë si zonë e tretë e identifikuar nga task forca.

Ky aksion për pastrim do të vazhdojë deri me datën 15 dhjetor të këtij viti.

Ndërkohë ka filluar pastrimi në zonën e tretë. Ka filluar pastrimi i zonës së tretë të identifikuar nga task forca. Në fshatin Berivojcë qytetarët, vullnetarët e nxënësit, kanë filluar pastrimin e kësaj zone.

Në fshatin Berivojcë kompania “Jaha Company” është duke ndihmuar me pastrimin e kësaj zone, duke përfshirë edhe shtratin e lumit të kësaj zone.

Deri nesër pasdite pritet që në këtë zonë të përfundojnë punimet për pastrim.
Më poshtë gjeni fotot ku është intervenuar dhe ku do të intervenohet në këtë fshat./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).