Kamenica krijon Task Forcën për furnizimin me ujë të pijshëm

Kamenicë – Në këtë takim u dakorduam që të krijohet një task forcë e cila do të koordinoj të gjitha veprimet e mëtutjeshme sa i përket furnizimit me ujë. Gjithashtu, në këtë gjendje që është komuna jonë, mostrat e ujit do të merren çdo ditë e nëse është nevoja edhe çdo gjashtë orë. Do angazhohemi maksimalisht që ta rregullojmë këtë çështje ka thënë Qëndron Kastrati.

Postimi i plotë i Qëndron Kastratit

Pas shpalljes së jashtëzakonshme të cilësisë së ujit të pijshëm në Kamenicë, sot prita në takim përfaqësuesit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, MMPH-ja, Këshilli Ndër-ministror për ujëra, Autoriteti Rregullator për Shërbimet e Ujit, MZHE-ja dhe përfaqësuesit e kompanisë Hidromorava.

Në këtë takim u dakorduam që të krijohet një Task Forcë e cila do të koordinoj të gjitha veprimet e mëtutjeshme sa i përket furnizimit me ujë. Gjithashtu, në këtë gjendje që është komuna jonë, mostrat e ujit do të merren çdo ditë e nëse është nevoja edhe çdo gjashtë orë. Do angazhohemi maksimalisht që ta rregullojmë këtë ç’shtjeka shkruar Kastrati./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).