Kamenica kërkon kujdes të shtuar nga qytetarët

Kamenicë – Komuna e Kamenicës ka apeluar tek të gjithë qytetarët e saj që të kenë kujdes të shtuar gjatë muajve të verës në mënyrë që mos të shkaktojnë zjarre në fusha.

Në Apelin e Komunës së Kamenicës për kujdes të shtuar thuhet se Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim bënë apel për kujdes të shtuar, të mos shkaktojmë zjarre në fusha, çoftë nga hedhja e cigareve apo nga djegia e hamulloreve të barit të thatë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).