Kamberi, Mustafa e deputeti Hasani vizitojnë Medvegjën

Një delegacion i PVD, në përbërje Shaip Kamberi, Ragmi Mustafa dhe Fatmir Hasani kanë vizituar, Medvegjën ku janë takuar me përfaqësues institucional dhe politik shqiptar për të diskutuar për problemet e shumta që ekzistojnë në këtë komunë.

Partia për Veprim Demokratik është e gatshme që bashkë me gjitha formacionet politike shqiptare që veprojnë në këtë komunë të shqyrtojë mundësinë e pjesëmarrjes me një listë shqiptare në këto zgjedhje.

Vendimin definitiv rreth këtyre zgjedhjeve do ta marrë Kryesia e Partisë për Veprim Demokratik-në ditët në vijim pas konsultimeve të nevojshme./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).