Kaluan ilegalisht kufirin, policia ndalon vozitësin dhe dy pasagjere nga Serbia

Kamenicë – Në Muqivërc të Kamenicës raportohet se njësitet policore kanë takuar automjetin që e drejtonte i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë dhe dy pasagjere të dyshuara femra kosovare që kishin kaluar kufirin Serbi-Kosovë duke iu shmangur kontrollës së rregullt kufitare përmes rrugëve dytësore.

Me vendim të prokurorit tre të dyshuarit lirohen, kurse vozitësi urdhërohet që nesër të paraqitet në stacionin policor në Muqivërc njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).