Kaluan ilegalisht kufirin, ndalohen nga policia dy të dyshuar shtetas të Serbisë

Kamenicë – Në fshatin Novoselë, Muqivërcë të Kamenicës njësiti policor ka ndaluar dy të dyshuar m/shtetas të Serbisë nën dyshimin se të njëjtit e kanë kaluar në mënyrë ilegale kufirin.

Është kontaktuar prokurori dhe pasi të njëjtit nuk kërkoheshin për ndonjë vepër tjetër janë dërguar në procedurë të shpejtë në Gjykatë për Kundërvajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).