Kalojnë kufirin në mënyrë të paautorizuar, të dyshuarve u konfiskohen dokumentet

Gjilan – Në fshatin Zllakuqan – Stanqiq tre të dyshuar meshkuj shtetas të Maqedonisë Veriore kanë kaluar kufirin shtetëror në mënyrë të paautorizuar.

Në lidhje me rastin është konsultuar gjyqtari i cili ka rekomanduar që të dyshuarve t’ju konfiskohet nga një dokument identifikimi dhe të njoftohen qe të paraqiten në gjykatë njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).