Kaloi kufirin në mënyrë ilegale, dërgohet në Gjykatë shtetasi nga Serbia

Kamenicë – Në fshatin Novosellë të Kamenicës është ndalur një veturë me targa të huaja të cilën e drejtonte i dyshuari m/k shtetas i Serbisë, i cili nga Serbia ka hyrë në Republikën e Kosovës përmes rrugëve alternative, duke iu shmangur kontrolleve kufitare.

I dyshuari në procedurë të shpejtë është dërguar në gjykatë njoftoi policia e Kosovës derisa rasti është cilësuar si kalim ilegal i kufirit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).