Kajsia, burim i shëndetit

Ngjason shumë me pjeshkën, me ngjyrë të verdhë apo nganjëherë edhe të portokalltë, e nganjëherë edhe me shkëlqim të ngjyrës së kuqe. Kajsia është një pemë me bërthamë dhe shumë e shëndetshëm. Tashmë rritet në të gjitha anët e botës.

PËRBËRJA KIMIKE

Kajsia është e pasur me vitamina C, madje më së shumti, por natyrisht se është e pasur edhe me vitamina të kompleksit B dhe beta akariotin (provitamina A). Nga mineralet është e pasur me kalium, më pas kalcium, magnez, fosfor, squfur dhe hekur.

VETITË SHËRUESE

Kajsia ndihmon mirë te personat e sëmurë nga zemra. Po ashtu e mbron organizmin edhe nga infeksioni, pastaj forcon dhëmbët dhe eshtrat, përmirëson shikimin dhe ripërtërinë indet. Nëse e konsumoni para shujtës, ndikon mirë në tretje e po ashtu duhet ta konsumojnë sidomos personat që vuajnë nga pagjakësia. Shkaku se posedon sasi të madhe të kaliumit dhe pak natrium, kajsia ndikon mirë te personat e sëmurë nga zemra dhe me shtypje të lartë të gjakut.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).