RCCOLA

Kadriu takon publicistin dhe gazetarin Sevdail Hyseni

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Sot me kënaqësi prita në takim gazetarin, publicistin dhe poetin e mirënjohur, ish kryetarin e Kuvendit Komunal të Bujanocit, Sevdail Hyseni, ka shkruar Kushtrim Kadriu.

Uji Dea

“Me z. Hysenin evokuam shumë kujtime nga e kaluara dhe diskutuam për shumë gjëra për të ardhmen. Biseda me një intelektual të kalibrit të tillë si dhe me një veprimtar të kahershëm, shto faktin që familja ime ka njohje të hershme me të, ishte me të vërtetë kënaqësi” ka shkruar kryesuesi i Kuvendit të Gjilanit Kushtrim Kadriu./rajonipress/