Kadriu: Shukri Sylejmani njihej edhe si njëri ndër humanistët më me zë në Anamoravë

Gjilan – Shuka, siç e njihnim të gjithë, në rrethana të rënda për Kosovën arriti ta mbajë dhe ngritë futbollin gjilanas në nivelin më të lartë në nivel vendi. Ai njihet edhe si njëri ndër humanistët më me zë në Anamoravë. I qetë, artikulues i mendimeve, shok i mirë e i sinqertë. Emri dhe vepra e tij ishin dhe mbesin motiv për shumë breza ka shkruar Rexhep Kadriu.

Postimi i plotë i Rexhep Kadriut

I rëndë lajmi për ndarjen nga jeta të biznesmenit të njohur, Presidentit të S.C “Gjilani”, mikut tim të çmuar, Shukri Sylejmani.

Shuka, siç e njihnim të gjithë, në rrethana të rënda për Kosovën arriti ta mbajë dhe ngritë futbollin gjilanas në nivelin më të lartë në nivel vendi.

Ai njihet edhe si njëri ndër humanistët më me zë në Anamoravë. I qetë, artikulues i mendimeve, shok i mirë e i sinqertë. Emri dhe vepra e tij ishin dhe mbesin motiv për shumë breza.

Ngushëllime familjes Sylejmani, miqve, sportistëve dhe tifozëve gjilanas në përgjithësi!
U prehsh në paqe mik!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).