Kadriu: Rënia e heroit të kombit, Abdullah Tahiri, shënon kthesën e madhe historike të kombit shqiptar

Gjilan – Historia është e pamëshirshme, sepse të jep veç një rast të fitosh pavdekësinë. Rënia e heroit të kombit, Abdullah Tahiri, shënon kthesën e madhe historike të kombit shqiptar, ishte motivim për mobilizim të përgjithshëm ka shkruar Rexhep Kadriu.

“Sot, në 20 vjetorin e rënies së Abdullah Tahirit, nderojmë kontributin e tij në luftë, kujtojmë luftën e UÇK-së, nderojmë çdo përpjekje për liri e pavarësi përgjatë gjithë historisë. Lavdi jetës dhe veprës së Abdullah Tahirit” ka shkruar Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).