Kadriu për profesor Dali Emërllahun: Vepra e tij mësim dhe inspirim i përhershëm për ne

Gjilan – Në kujtesën e brezave do të mbetet si pedagog dhe njohës i thelle i lëmit të edukimit dhe arsimit. Le të mbetet vepra e tij mësim dhe inspirim i përhershëm për ne. I përjetshëm qoftë kujtimi për emrin dhe veprën e tij. Sinqerisht, Kushtrim Kadriu Kryetar i LQV-së.

E nderuara familje Emerllahu, Të nderuar miq dhe dashamirë! Më lejoni që në emrin tim, dhe të Lëvizjes Qytetare “Vatra” të shpreh ngushëllimet e mia më të thella për ndarjen nga jeta të profesorit të respektuar, pishtarit të arsimit në trevën e Kosovës Lindore prof Dali Emrllahu.

Në kujtesën e brezave do të mbetet si pedagog dhe njohës i thelle i lëmit të edukimit dhe arsimit. Le të mbetet vepra e tij mësim dhe inspirim i përhershëm për ne. I përjetshëm qoftë kujtimi për emrin dhe veprën e tij. Sinqerisht, Kushtrim Kadriu Kryetar i LQV-së./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).