Kadriu: Nëntori, muaji i lavdisë̈ na kujton të gjitha përpjekjet dhe sakrificën e popullit shqiptar

Gjilan – Nëntori, muaji i lavdisë̈ kombëtare na kujton ngjarjet më të mëdha historike; pavarësinë e Shqipërisë, komandantin legjendar, Adem Jashari, Skënderbeun, daljen publike të UÇK-së, dhe gjitha përpjekjet dhe sakrificën e popullit shqiptar ka thënë Rexhep Kadriu.

Po ashtu, nëntori ngërthen në vete edhe një ditë të rëndësishme për Kosovën, Ditën e Forcës, një ushtri e përgatitur mirë që garanton paqe dhe stabilitet në rajon, si dhe mekanizëm i gatshëm për të eksportuar siguri edhe në botë.
Urime!
RK

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS