Kadriu merr pjesë në fillimin e asfaltimit të rrugës Muqivërc – Kranidell – Selishtë

Kamenicë – Është investim i MIT-it, projekt që prodhon zgjidhje për banorët e fshatit Kranidell, një vend që jetuan e vepruan heronjë, martirë e dëshmorë të kombit, një vend piktoresk dhe tërheqës për vizitorë por edhe për investitorë. Mbetemi të përkushtuar të krijojmë infrastrukturë moderne në të gjitha fshatrat e Kosovës, sepse kësisoj ndalet shpërngulja e banorëve drejt vendeve urbane, dhe krijohen kushte të mira për zhvillim ekonomik. Me fshatra të zhvilluara, nënkuptojmë një shtet të qëndrueshëm ka thënë Rexhep Kadriu.

Postimi i plotë i Rexhep Kadriut

Bashkë me nënkryetarin e Komunës së Kamenicës, Faton Jakupi, morëm pjesë në fillimin e asfaltimit të rrugës Muqivërc – Kranidell – Selishtë, me gjatësi prej 12 kilometra, gjerësi 6 metra, kosto e së cilës është 1 milion e 100 mijë euro. Ky projekt, edhe pse i planifikuar të realizohet para shumë vitesh, kishte mbetur në sirtarët e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit (MIT), por me përkushtimin tim dhe interesimin e Ministrit Pal Lekaj që kjo rrugë të bëhet realitet, rezulton me finalizimin e këtij projekti.

Është investim i MIT-it, projekt që prodhon zgjidhje për banorët e fshatit Kranidell, një vend që jetuan e vepruan heronjë, martirë e dëshmorë të kombit, një vend piktoresk dhe tërheqës për vizitorë por edhe për investitorë. Mbetemi të përkushtuar të krijojmë infrastrukturë moderne në të gjitha fshatrat e Kosovës, sepse kësisoj ndalet shpërngulja e banorëve drejt vendeve urbane, dhe krijohen kushte të mira për zhvillim ekonomik. Me fshatra të zhvilluara, nënkuptojmë një shtet të qëndrueshëm ka thënë Rexhep Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).