Kadriu me admirim kujton Xhylije Kadriun – Hajdarin

Gjilan – Në mesin tonë familjar asnjëherë më nuk do jemi të kompletuar sepse do të na mungosh t`i motër Xhylie Kadriu – Hajdari, por dashurinë, gëzimin e lumturinë që na le ndër ne t`i përgjithmonë do të jetosh në zemrat dhe shpirtrat tanë ka shkruar Rexhep Kadriu.

Kreu i AAK-së Rexhep Kadriu e ka kujtuar me shumë nostalgji humbjen nga kjo botë të Xhylije Hajdarit.

Kadriu ka thënë se në mesin tonë familjar asnjëherë më nuk do jemi të kompletuar sepse do të na mungosh t`i motër Xhylie Kadriu – Hajdari, por dashurinë, gëzimin e lumturinë që na le ndër ne t`i përgjithmonë do të jetosh në zemrat dhe shpirtrat tanë ka shkruar Rexhep Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).