Kadriu: Luta nuk do që të merret me Gjilanin, ai dëshiron të merret me punë të nivelit të lartë

Gjilan – Ka disa muaj që kryetari i komunës z. Lutfi Haziri nuk merr pjesë në seancat e Kuvendit Komunal. Është e habitshme se si kryetari i Gjilanit e neglizhon në këtë mënyrë organin më të lartë të komunës sonë. Shihet qartë se ky zotëri nuk do që të merret me komunën kryetar i së cilës është zgjedhur qe disa herë ka shkruar Kushtrim Kadriu.

“Ai do që të merret me punë të nivelit më të lartë shtetëror. Ai do që të merret me punë qeverie a presidenti, që është krejt në rregull, por që duhet ta ndajë mendjen sa më parë për këtë punë. Duhet të tërhiqet nga Gjilani dhe të koncentrohet andej kah Prishtina, ndoshta ka vullnet më të madh për punë” ka shkruar Kadriu.
/rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).