Kadriu: Lagja “Arbëria” përcaktuese për fituesin e zgjedhjeve në Gjilan

Gjilan – Sonte, për të satën herë, takuam qytetarë nga lagjja “Arbëria”, lagje kjo përcaktuese për fituesin e zgjedhjeve në Gjilan ka thënë Rexhep Kadriu.

“Ramush Haradinaj konsiderohet gardian i sovranitetit të shtetit, lider për të cilin Kosova ka pritë gjatë. Të rinjtë e duan shtetin me sovranitet, e duan të ardhmen pa tema aktuale, dhe të zhvilluar ekonomikisht. Është vlerësim i përbashkët që dyvjeçari i qeverisë Haradinaj, e ka shndërrua Gjilanin në qytet modern. Fuqishëm për Kosovën shtet 100%” ka shkruar Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).