Kadriu: Ky koalicion është për Gjilanin, dhe për të mirën e qytetarëve

Gjilan – Pra, ky koalicion është për Gjilanin, për të mirën e qytetarëve dhe vazhdimësi e bashkëpunimit të sinqertë dhe serioz me LDK-në dhe kreun e komunës, Lutfi Haziri ka thënë Rexhep Kadriu.

Të premtën kryesia e AAK-së dega në Gjilan, unanimisht i dha përkrahje koalicionit me LDK-në dhe AKR-në, për mandatin e ardhshëm qeverisës në Gjilan.

Në takimin e sotëm të kryesisë, u vendos edhe për emrat e dy drejtorëve, Nazim Gagica drejtor i drejtorisë së Arsimit, dhe Selami Xhemajli drejtor i drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, që do ta përfaqësojnë AAK-në në qeverisjen komunale ka thënë Rexhep Kadriu.

Kadriu ka thënë se AAK mbetet e përkushtuar në përmbushjen e objektivave të saj programore, të prezantuara gjatë fushatës zgjedhore. Pra, ky koalicion është për Gjilanin, për të mirën e qytetarëve dhe vazhdimësi e bashkëpunimit të sinqertë dhe serioz me LDK-në dhe kreun e komunës, Lutfi Haziri ka shtuar Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).