Kadriu: Investimi në vende rurale të Kosovës, në fokus ato të brezit kufitar, është i domosdoshëm

Kamenicë – Me investim nga qeveria Haradinaj, përkatësisht nga Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit (MIT), sot u bë rishtresimi i rrugës Novosellë – Karaçevë, komunë e Kamenicës ka shkruar Rexhep Kadriu.

Mirënjohës nënkryetarit të Komunës së Kamenicës, Faton Jakupi, për bashkëpunimin me MIT-in në vazhdimësi. Angazhimi maksimal i Fatonit ka bërë që asnjë projekt i kësaj komune të mos kthehet mbrapa nga qeveria e Kosovës.

Investimi në vende rurale të Kosovës, në fokus ato të brezit kufitar, është i domosdoshëm. Andaj, si qeveri kemi qenë të kujdesshëm për këtë dhe sot pas dy viteve qeverisje kemi një Kosovë me infrastrukturë moderne, 100% më ndryshe se Kosova e para dy viteve ka shkruar Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).