Kadriu: Infrastruktura rrugore është baza kryesore për investime milionëshe

Kamenicë – Investitorët, i informova nga afër për investimet në infrastrukturën rrugore nga ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, dhe përkushtimin tonë, të kryeministrit Haradinaj dhe ministrit Lekaj, për t`i mundësuar investitorëve tanë lehtësira në qarkullim. Infrastruktura rrugore është baza kryesore për investime milionëshe si këto që sot pamë ka shkruar Rexhep Kadriu.

Sot, bashkë me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, shefin e Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, nënkryetarin e Komunës së Kamenicës, Faton Jakupi, dhe zëvendësministren, Magbule Shkodra, vizituam disa kompani prodhuese që veprojnë në Komunën e Kamenicës, investime këto nga bashkatdhetarët tanë.

Fabrika e Ujit “Zajqeci”, në Zajqec, dhe investimi milionësh për kultivimin e arrës në Kopërrnicë të Kamenicës, janë dëshmi se si arrihet suksesi dhe cilësia në prodhime vendore. Kryeministri Haradinaj, si gjithherë, u zotua se si qeveri do të jetë në krah të prodhuesve vendor në mënyrë që bashkërisht t’i japim dimension tjetër zhvillimit ekonomik të vendit sepse është forma e vetme e krijimit të vendeve të reja të punës.
Investitorët, i informova nga afër për investimet në infrastrukturën rrugore nga ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, dhe përkushtimin tonë, të kryeministrit Haradinaj dhe ministrit Lekaj, për t`i mundësuar investitorëve tanë lehtësira në qarkullim. Infrastruktura rrugore është baza kryesore për investime milionëshe si këto që sot pamë ka shkruar Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).