Kadriu i AAK-së: Synojmë të jemi të parët

Gjilan – Rexhep Kadriu ka thënë se nga çdo takim që kemi me aktivistë, strukturë e anëtarë të aleancës, e kuptojmë se jemi rritë, madje synojmë të jemi të parët. Në çdo rreth shoqëror, familje, kudo tjetër, flitet për qeverinë Haradinaj, për njerëz të aleancës, për vendime që janë marrë, projekte të realizuara, dhe ruajtje të sovranitetit të shtetit. Kosova po bëhet përnjëmend shtet 100% ka shkruar Rexhep Kadriu.

Postimi i plotë

Sot, degën e AAK-së në Gjilan e vizitoi deputetja Donika Kadaj, dhe anëtari i kryesisë nga qendra, Xhevat Demiri. Për organizimin dhe mobilizimin e përgjithshëm të aleancës në Gjilan, na informoi Nazim Gagica, nënkryetar i AAK-së në Gjilan. Në çdo rreth shoqëror, familje, kudo tjetër, flitet për qeverinë Haradinaj, për njerëz të aleancës, për vendime që janë marrë, projekte të realizuara, dhe ruajtje të sovranitetit të shtetit.
Kosova po bëhet përnjëmend shtet 100%! ka shkruar Rexhep Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).