Kadriu: Festa kaloi, kur do të thirret seanca?

Gjilan – Nuk po e kuptoj dot kryesuesin e kuvendit se deri kur do ta shtyj seancën. Nuk e di deri kur do të vazhdojë me gënjeshtrat e tij ka shkruar Kushtrim Kadriu.

Postimi i plotë:

Një herë e anuloi seancën me pretekstin se është i sëmurë, derisa kamerat e kapën në një hotel në Shqipëri. Tash së fundi e anuloi seancën duke marrë si shkas Festën e 28 Nëntorit, edhe pse seanca ishte paraparë të mbahej më 25 nëntor. Kaloi 28 Nëntori qe 5 ditë dhe ende nuk ka asnjë njoftim për seancën e radhës.

Kryesues, qysh je a je mirë? A e ke nijet me thirr seancë apo do ta shpikësh arsyetimin e radhës? Ma mirë e ke me dhanë dorëheqje e me liru rrugë se s’o fija që ti me kry ndonjë punë. Siç po shihet ti nuk je i aftë për të qenë as kryetar klase e lere më kryetar i kuvendit komunal.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS