Kadriu falënderon diasporën që po japin kontribut në Gjilan

Gjilan – Diaspora shqiptare gjithmonë në mbështetje për atdheun, vendin ku u lindën. Sot, filloi pastrimi i shtratit të lumit në Përlepnicë, si rezultat i kontributit të bashkatdhetarëve tanë nga ky fshat i Gjilanit ka shkruar Rexhep Kadriu.

“Falënderim dhe mirënjohës përjetë vëllezërve dhe motrave tona që jetojnë dhe veprojnë në diasporë, në veçanti shoqatës “Përlepnica” që vepron në Zvicër, kontributi i të cilëve ishte dhe vazhdon të jetë jetik për Kosovën dhe qytetarët e saj” ka shtuar tutje Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).