Kadriu bënë thirrje për më shumë solidaritet e begati

Gjilan – Shpresojmë që festat e ardhshme t`i presim në një Kosovë më ndryshe, me më pak nevojtarë, e me më shumë mirëkuptim e solidaritet ndaj njëri-tjetrit ka thënë Rexhep Kadriu.

Sot, për nder të Kurban Bajramit, bashkë me kryesinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK), dega në Gjilan, vizituam Këshillin e Bashkësisë Islame në Gjilan.
Kreut të KBI-së në Gjilan, Naim Aliu, i përcolla urimet më të përzemërta për BIK-un dhe gjithë qytetarët e besimit islam, duke bërë thirrje bashkë për më solidaritet, për më shumë begati në familjet tona. Shpresojmë që festat e ardhshme t`i presim në një Kosovë më ndryshe, me më pak nevojtarë, e me më shumë mirëkuptim e solidaritet ndaj njëri-tjetrit.
Urime Kurban Bajrami ka shkruar Rexhep Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS