Kadriu: Anamorava fuqishëm në agjendën e kryeministrit Haradinaj

Gjilan – Anamorava fuqishëm në agjendën e kryeministrit Haradinaj dhe qeverisë së Kosovës, përkatësisht Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit (MIT)e udhëhequr nga Ministri Pal Lekaj, Sot, inspektuam punimet në fshatin Përlepnicë, fillimin e asfaltimit të rrugës, investim ky i MIT-it ka shkruar Rexhep Kadriu.

“Nuk është e largët dita kur nuk do të mbetet asnjë rrugë e pa rregulluar, qoftë në zona urbane, edhe ato rurale sikur kjo e sotmja në Përlepnicë, model i një fshati me infrastrukturë moderne tokësore dhe nëntokësore. Modernizimin dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës, e kemi marrë shumë seriozisht, dhe nuk ka pengesë që na devijon nga ky qëllim” ka thënë Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).