Kadriu: AAK gradualisht po shndërrohet në alternativë të vetme për qytetarët e Gjilanit

Gjilan – AAK gradualisht po shndërrohet në alternativë të vetme për qytetarët. Qytetarët, figura të rëndësishme të jetës politike në vend, të rinjë e të reja, çdo ditë po i bashkohen vizionit tonë për një Kosovë të zhvilluar dhe integruar. Aleanca në Gjilan sikurse në gjithë Kosovën, po rritet, dhe kjo i siguron qytetarët se Kosova, Gjilani kanë për të ndryshuar ka thënë Rexhep Kadriu.

Statusi i plotë i Rexhep Kadriut

Sonte, bashkë me dy drejtorët komunal, ai i Arsimit, Nazim Gagica, i Shëndetësisë, Selami Xhemajli, dhe nënkryetarin e degës, Agim Zuzaku, takuam kryesinë e nëndegës së AAK-së “Dardania I” në Gjilan. Kryetarin e nëndegës, Kushtrim Qamili dhe kryesinë, i informova për zhvillimet politike në nivel nacional, për investimet që qeveria e Kosovës, përkatësisht Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, po i realizon në Anamoravë, në theks të veçantë për rritën e AAK-së në Gjilan.

AAK gradualisht po shndërrohet në alternativë të vetme për qytetarët. Qytetarët, figura të rëndësishme të jetës politike në vend, të rinjë e të reja, çdo ditë po i bashkohen vizionit tonë për një Kosovë të zhvilluar dhe integruar. Aleanca në Gjilan sikurse në gjithë Kosovën, po rritet, dhe kjo i siguron qytetarët se Kosova, Gjilani kanë për të ndryshuar ka shkruar Rexhap Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).