Ka shtënë me armë zjarri, gjilanasit i konfiskohet revolja

Gjilan – Njësitë policore kanë arritur ta identifikojnë të dyshuarin mashkull kosovar, i cili kishte shtënë me armë zjarri. Pas intervistimit i njëjti ka pranuar veprën dhe nga ai është konfiskuar një revole mm me karikator të zbrazët.

Me urdhër të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).