Ka filluar asfaltimi i rrugës Lubishtë – Beguncë

Viti – Në një gjatësi prej 1 kilometër e gjysmë, ka nisur asfaltimi i rrugës që lidh fshatin Lubishtë me atë të Beguncës.

I pranishëm në ceremoninë e fillimit të punimeve në asfaltimin e kësaj rruge, ishte edhe kryetari i komunës Sokol Haliti, i cili ka uruar banorët e të dyja lokaliteteve për këtë projekt, që do të ndikoj në lehtësimin e qarkullimit të tyre./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).