Juventusi i bashkohet garës për Marash Kumbullën

Juventusi i është bashkuar garës për transferimin e mbrojtësit të Hellas Veronës, Marash Kumbulla.

20-vjeçari ka zgjuar interesimin e shumë skuadrave evropiane, derisa klubi italian kërkon 30 milionë euro nga kartoni i tij, raporton La Repubblica.

Napoli, Lazio dhe Fiorentina, Manchester United, Tottenham Hotspuri, Everton, Chelsea, Paris Saint-Germain, Lyon, Rasenball Sportiv Leipzig dhe Eintracht Frankfurt janë të interesuara për mbrojtësin shqiptar.

Tani, mediumi italian bën të ditur se Zonja e Vjetër e mendon seriozisht transferimin e reprezentuesit të Shqipërisë.

Kumbulla ka luajtur standard në këtë edicion për Veronan, duke bërë 18 paraqitje dhe ka shënuar një gol.

Skuadra italiane është e gatshme të shesë atë, derisa nuk heq dorë nga shuma e 30 milionë eurove. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).