Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’

Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”.

Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi.

Pritjet sa i përket këtij përfaqësimi janë të mëdha dhe kjo për faktin që në prova pati komente pozitive për këngëtaren shqiptare.

Kënga me të cilën Jonida Maliqi garon në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovizion”-it është ajo me titull “Ktheju tokës”, e cila ishte e përzgjedhura e Festivalit të RTSH-së, raporton emisioni #gjesi në T7.

Jonida në gjysmëfinale do të interpretoj e 14-ta me radhë, derisa në konkurrencë do të jetë me këngëtarët nga shtetet si: Zvicra, Suedia, Danimarka, Rusia, Kroacia etj.

Ndryshe, siç tashmë është raportuar, Madonna është ajo që sivjet do të bëjë që një numër i madh i audiencës ta kthej vëmendjen kah ky festival.

Ajo do të paraqitet në finalen e madhe të “Eurovizion”-it me një performancë, siç është thënë, të zjarrtë dhe e cila do të mbahet gjatë në mend.

Mediat në Izrael kanë bërë të ditur që artistja me nam botëror ka arritur atje.

Në anën tjetër, shtetet që e kanë siguruar finalen e së shtunës janë: Greqia, Duska, Bjellorusia, Serbia, Qiproja, Estonia, Republika Çeke, Australia, Islanda, San Marino dhe Sllovenia. /#gjesi/T7

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).