Uji Dea

Jon Imeri, talenti i së ardhmes

/ 2 minuta lexim

15 vjeҫari Jon Imeri, konsiderohet njëri ndër talentët më të mirë shqiptarë në futbollit e Zvicrës, ku bënë pjesë tek skuadra e madhe Grasshoppers.


Ky talent i madh, luan në pozitën e mesfushorit, ku në çdo ndeshje është protagonisti më i mirë i saj, për të bërë që edhe skuadra e tij të del fituese.

15 vjeҫari i Imeri i cili është me origjinë nga qyteti i Gjilanit, me talentin e tij ka bërë që shumë skuadra të jenë të interesuara që ta kenë në radhët e veta.
“Për momentin jam duke shqyrtuar disa mundësi tek disa skuadra të cilat kanë shprehë interesim për mua, shpresojë se shumë shpejtë do të vendosi se për cilën skuadër do ti mbrojë ngjyrat”, ka bërë të ditur futbollisti Jon Imeri.

Uji Dea

Futbollisti Imeri edhe pse i ri nga mosha, në të shumtën e rasteve tek skuadra e tij, merr përsipër përgjegjësinë për të dhënë kontributin e tij. Dëshirë e veçantë e këtij talenti të madh të futbollit, është që të mbrojë ngjyrat e Kombëtares së Kosovës U17, nga fundi i këtij viti, ku njëherit do të vije në shprehje gjenerata e tij – të lindur në vitin 2008.

“Do të vazhdojë ti tregoj kualitetet e mia, ku shpresoj se përzgjedhësi i Kosovës U17, Arbnor Morina, do të më fton që të jem pjesë e Kombëtares së Kosovës. Për mua do të ishte një ëndërr që t`i mbroj ngjyrat e shtetit të Kosovës, dhe të kontribuoj për sukseset e radhës në këtë kategori”, ka theksuar 15 vjeqari, Jon Imeri./rajonipress/