Jogurti garanton tretje të shëndetshme dhe imunitet të fort

Jogurti është prodhim i fituar përmes fermentimit të qumështit me ndihmën e baktereve specifike.

Është burim i shkëlqyeshëm i kalciumit dhe fosforit, minerale të domosdoshme për zhvillim dhe rritje të shëndetshëm të eshtrave e po ashtu edhe të dhëmbëve. Përmban edhe sasi të mjaftueshme të vitaminave B2, të domosdoshme për frymëmarrje të rregullt dhe marrje të energjisë nga karbohidratet.

Jogurti ofron edhe vitaminën B12, i cili mes tjerash është përgjegjës edhe për rritjen dhe zhvillimin e qelizave, për freskimin e rruazave të gjakut, si dhe për mirëmbajtjen e sistemit nervor.

Jogurti është ushqim me pak kalori dhe varësisht nga lloji i qumështit, me të cilin edhe është formuar, ofron vlera të larta ushqyese.

Kështu për shembull, 100 gramë jogurt prej qumështit me yndyrë përmbajnë rreth 150 kcal. Nëse i shtoni edhe perime, atëherë gjithsesi se jogurtit shton vlerën e tij ushqyes. Nëse jogurtit i shtoni dredhëza, atëherë ai e rrit vlerën energjike.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).