Jo vetëm Mainz, edhe Stuttgart në garë për Mërgim Berishën

Mërgim Berisha është shumë afër të largohet nga Fenerbahce për tu rikthyer në Gjermani.

Sulmuesi nga Kosova nuk pritet të mbetet në Stamboll për sezonin e ri, pasi konkurrenca në repartin ofensivë tek Fenerbahce është jashtëzakonisht e madhe.

Mainz 05 është në bisedime me Fenerbahcen, por ende pa mundur të gjejnë një marrëveshje përfundimtare.

Por së fundmi në garë për kosovarin është futur edhe skuadra tjetër gjermane VFB Stuttgart.

Skuadra gjermane ka bërë kërkesë zyrtare për huazimin e Berishës për një edicion me mundësi blerje.

Tani dy klubet kanë hapur negociatat dhe Mainz po shihet më konkrete në garën për t’i fituar shërbimet e sulmuesit shtatlartë.

Vet Berisha është shprehur i gatshëm të largohet nga Fenerbahce, pasi në vitin e tij të parë nuk i ka arritur pritshmëritë që ishin shumë të larta.

24-vjeçari në vitin e tij të parë me Fenerbahcen zhvilloi 31 ndeshje zyrtare ku realizoi shtatë gola e dhuroi tre asistime. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS