Uji Dea

Java fillon me mot të nxehtë, temperaturat arrijnë deri në 30 gradë celsius

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se moti këtë javë do të jetë relativisht u nxehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë celsius, ndërsa maksimalja e ditës pritet të lëvizë ndërmjet 26-30 gradë celsius.

ArKatana

Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.