Java e fundit e dimrit me mot të qëndrueshëm, nga sot rritje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur së java e fundit e stinës së dimrit do të vijoj me kushte më të qëndrueshme meteorologjike.

Nga dita e mërkurë, vende-vende parashihen reshje. Temperaturat pos ditës së hënë do të shënojnë rritje, sidomos të atyre maksimaleve.

Minimalet gjatë javës do të lëvizin ndërmjet -7 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS