Uji Dea

Jasir Asani në top formë, shënon gol dhe asiston në Korenë e Jugut, feston me shqiponjë

/ 1 minutë lexim

Jasir Asani vazhdon që të jetë një nga lojtarët më të rëndësishëm të ekipit të tij korean Gwangju FC. Sulmuesi i Kombëtares shënoi edhe në ndeshjen që ekipi i tij po luan aktualisht përballë Suwon.

Skuadra e lojtarit nga Shkupi po fiton me rezultatin 2-0 dhe Asani shënoi golin e dytë për të tijët. Pikërisht në minutën e 38’, sulmuesi kuqezi arriti të dyfishonte shifrat.

Një sinjal mjaft pozitiv edhe për Sylvinhon pasi po afrojnë ndeshjet kualifikuese për Euro 2024 dhe Shqipëria në shtator do të sfidojë Çekinë dhe Poloninë

Uji Dea

Një paraqitje fantastike nga titullari i kombëtares, i cili ka reaguar në rrjetet sociale pas fitores 4-0 të ekipit të tij. Asani falenderon shokët e skuadrës dhe gjithë tifozët për mbeshtjen.

“Fitore e madhe me gol dhe asist. Bravo djema! Një falenderim special për të gjithë tifozët, të cilët ishin të mrekullueshëm si gjithmonë, Gangju Fc”, ka shkruar Asani.