Jashar Ramadani me fjalë emocionuese për ditën e ushtrisë

Gjilan – Kosova tani më ka ushtrinë e saj shumë krenare dhe të përbetuar për të mbrojtur atë qe ju e sollët me gjakun tuaj ka shkruar Jashar Ramadani, vëllau i heroit Agim Ramadani.

Jashar Ramadani ka zgjedhur fjalët më emocionuese për të uruar ushtrinë e Kosovës dhe duke përkujtuar heroin Agim Ramadani.

Statusi i plotë i Jashar Ramadanit

I dashtun vëlla Agim …
Sot, në Kosovën tënde të lirë dhe sovrane, së bashku me shokët e tu e bëmë ëndrrën realitet.
Kosova tani më ka ushtrinë e saj shumë krenare dhe të përbetuar për të mbrojtur atë qe ju e sollët me gjakun tuaj.
Vëllezërit e Pushkës i ke të fortë, të përkushtuar dhe krenarë.
Pushoni të qetë
Ideali juaj po vije në vend.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).