Januzaj e lë pas Messin në listën e dribluesve më të mirë në Evropë

Futbollisti i Real Sociedadit, Adnan Januzaj qëndron më mirë në kuadër të driblimeve mesatare për 90 minuta lojë sesa ylli i Barcelonës, Lionel Messi dhe ai i Chelseat, Eden Hazard gjatë edicionit 2018/2019, transmeton zeri.info

Ai e zë vendin e pestë nga dribluesit më të mirë të pesë ligave të mira evropiane.

Kështu, raporton “Planet Football”, që në këtë listë ka zgjedhur futbollistët që kanë luajtur së paku 1000 minuta gjatë këtij edicioni.

1. Sofiane Boufal, Celta Vigo – 6.2 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

2. Hatem Ben Arfa, Rennes – 5.1 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

3. Jeremie Boga, Sassuolo – 5.1 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

4. Neymar, Paris Saint-Germain – 4.7 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

5. Adnan Januzaj, Real Sociedad – 4.7 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

6. Lionel Messi, Barcelona – 4.5 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

7. Allan Saint-Maximin, Nice – 4.4 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

8. Eden Hazard, Chelsea – 4.2 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

9. Jadon Sancho, Borussia Dortmund – 4.1 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë

10. Youcef Atal, Nice – 4.0 driblime mesatarisht për 90 minuta lojë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS