Jansha reagon pas arrestimit të Kryeshefit të KEK, e ndërlidh me hetimet ndaj Martin Berishajt dhe Kryeministrit slloven

Ish-kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansha, i është bashkangjitur reagimeve të shumta për arrestimin e drejtorit të KEK-ut, Nagip Krasniqi.

Krasniqi u arrestua të mërkurën nga Policia e Kosovës nën dyshimin se ka keqpërdorur detyrën e tij zyrtare.


E ish-shefi i qeverisë sllovene prangosjen e Krasniqit e ndërlidhi edhe me hetimet në rastin e ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, i cili po dyshohet po ashtu për shpërlarje parash e që është implikuar në një skandal të madh energjetik në Ballkan.

Jansha ka përmendur edhe kryeministrin aktual slloven, Robert Golob.

“E fundit: Arrestimet dhe bastisjet e shtëpive në industrinë elektrike të Kosovës, me sa duket rezultat i gjetjeve të hetimit të rastit Berishaj, GEN-it dhe shefit te qeverise Golobit”, shkroi Jansha në rrjetin e tij social “Twitter.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS