Jakup Krasniqi tenton të shpërlahet

Jakup Krasniqi ka gëzuar të gjitha benefitet duke qenë pjesë e PDK’së që prej 13 vitesh.Ka qenë për disa herë radhazi deputet, ministër, ushtrues detyre i Presidentit dhe aktualisht Kryeparlamentar i vendit.

Me një hipokrizi të pashoqe, duke gëzuar këto privilegje ai nuk e ka guximin e as kurajon që të heq dorë prej tyre edhe pse është zgjedhur me votat e deputetëve, që ai i ka quajtur hajna.

Nëse supozojmë se PDK është fajtore për nivelin e lartë të korrupsionit, nivelit të lartë të krimit të organizuar dhe të keqqeverisjes, si ka mundësiqë Jakup Krasniqi, duke qenë në hierarkinë më të lartë PDK’së, të mos ketë as më të voglën pjesë të përgjegjësisë.

Tendenca e Krasniqit për ta riformësuar karakterin e tij duke kritikuar ashpër, por duke mos u larguar nga PDK’ja flet më së miri për moralin e pështirë të politikanit të sotshëm kosovar, cfarë në këtë rast shohim te z.Krasniqi.

Të kësaj natyre janë edhe komentet që Krasniqi i bën herë pas here në rrjetet sociale, si këto të fundit që mund t’i vlerësoni vetë dhe të vendosni a t’i besoni apo mos t’i besoni atij.

Në postimin e fundit në Facebook, Krasniqi shkruan se tani ka ardhur kohapër tua treguar vendin “komandantëve”.

Derisa në një prononcim për media të hënën sërish ka luajtur politikanin e purifikuar duke thënë se Qeveria duhet të shitet për shkak të keqqeverisjes./express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).