RCCOLA

Ja ushqimet më të mira për të rritur imunitetin

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Të ushqesh trupin me ushqime të caktuara mund të ndihmojë në mbajtjen e sistemit tuaj të fortë të imunitetit.

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të parandaluar ftohjet e dimrit dhe gripin, hapi juaj i parë duhet të jetë një vizitë në dyqanin ushqimor.

Kur të shkoni atje mos harroni për të blerë këto ushqime që njihen si më përforcuesit e sistemit imunitar.

Frutat argume

Speca të kuq

Brokoli

Hudhra

Xhenxhefil

Spinaq

Mobi Casa

Jogurt

Bajame

Shafran i Indisë

Çaj i gjelbër

Papaja

Kivi

Mish pule

Fara luledielli

Butak (fruta deti)