Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin

Shega rekomandohet të hahet e freskët, në lëngje, ëmbëlsira dhe pasta, në smoothie dhe është një simbol i shëndetit.

Është e mbushur me vitaminë C, si dhe acid folik, vitamina A dhe E në përbërjen e tij, dhe shumë kalium.

Ajo është gjithashtu ka antioksidantë dhe ndihmon në pastrimin e të gjitha toksinave nga trupi.

Ka efekte antibakteriale dhe anti-inflamatore, ndihmon në sëmundjen e mëngjesit, dhimbjen e fytit, problemet e oreksit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).