Ja kush është arsyeja që e kthej Adelinën në Kosovë

Këngëtarja Adelina Ismaili ka treguar edhe zyrtarisht do të jetë në Kosovë në dy tri vitet e ardhshme. Këtë ajo e ka konfirmuar në një intervistë për NIN në Klan Kosova, ku ajo ka folur për të ardhmen e saj në muzikë por edhe arsyen e këtij rikthimi në Kosovë.

Por, kush është arsyeja e rikthimit të saj?

“Është Vali. Ai do të jetë i angazhuar në një projekt për dy tri vitet e ardhshme dhe kemi vendosur që të jetojmë këtu. Do ta shfrytëzojë këtë gjë edhe për ndonjë projekt artistik”, ka thënë Adelina.

Kujtojmë që Adelina ka nëntë vite që nuk jeton në Kosovë dhe jeton në Zvicër.

Ajo është martuar atje me Val Krasniqin me të cilin ka edhe një djalë që e ka pagëzuar me emrin Uliks. /GazetaExpress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).