Iu refuzua azili, shqiptari ia vë flakën kampit në Gjermani dhe publikon videon

Nga kjo flakë janë lënduar shtatë persona

Një i ri shqiptar i ka vënë flakën një kampi refugjatësh në Gjermani, me pretekstin se autoritetet gjermane i kanë refuzuar azilin.

“Qaty ku ka shqiptarë, dije se gjithmonë ka me i hi flaka venit. Nuk a kanë budall ai si e ka thanë…”, dëgjohet teksa thotë i riu shqiptar, derisa i vë flakën një grumbulli gjërash të mbledhura në mes të dhomës.

Kësaj video të publikuar në JOQ, i është dhënë hapësirë edhe në mediat gjermane, përcjell albinfo.ch.

Gazeta Bild ka shkruar se në qendrën e refugjatëve një dhomë kishte marrë flakë, ku ishin lënduar shtatë persona. Ndërsa, ishte dashur të evakuoheshin 150 persona.

Sipas Bild, 45 zjarrfikës kishin ndërhyrë për ta futur zjarrin nën kontroll. Dhoma raportohet se është shkatërruar plotësisht dhe është bërë e pabanueshme.

Shumica e 251 banorëve thuhet se janë nga Ballkani Perëndimor.

Nuk i del azili, i riu shqiptar i vë flakën kampit në Gjermani

I kthejnë përgjigje negative për azil, i riu shqiptar i vë flakën kampit në Gjermani."Qaty ku ka shqiptar dije se gjithmon ka me i hi flaka venit. Nuk a kan budall qaj si e ka than…"Komentet ju takojnë juve 😨

Gepostet von JOQ Albania am Montag, 5. August 2019

Iu refuzua azili, shqiptari ia vë flakën kampit në Gjermani dhe publikon videon

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).