Uji Dea

Itali: Shqiptari goditi me çekiç bashkëshorten, arrestohet nga policia

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Raportohet se një 55-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane, pasi më 25 prill goditi me çekiç bashkëshorten, përcjell albinfo.ch.

Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur në San Mauro Pascoli.

55-vjeçari ka pritur që vajza e tij më e vogël të largohej nga shtëpia, më pas nën një moment xhelozie, mori një çekiç dhe goditi gruan e tij në kokë dhe fytyrë.

Uji Dea

Mësohet se në përpjekje për të fshehur ulërimat e bashkëshortes, ai ka ngritur volumin e televizorit.

Në momentin që bashkëshortja tentoi të rezistonte, 55-vjeçari e kafshoi në vesh duke i shkëputur edhe një pjesë të tij.

Në fund ai ka tentuar edhe të mbysë, por gruaja e plagosur dhe thuajse pa ndjenja, arriti të shpëtonte dhe kërkoi ndihmë nga fqinjët.
https://www.albinfo.ch/itali-shqiptari-goditi-me-cekic-bashkeshorten-arrestohet-nga-policia/