Isufi: Koalicioni po funksionon, s’ka zgjedhje të reja

Shefi i grupit parlamentar i Alenacës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka mohuar se koalicioni qeverisës ndodhet në krizë.

Në një intervistë për gazetën ‘Epoka e Re’, ai ka thënë se dallimet eventuale për ndonjë çështje të caktuar do të ndikojnë në zbehjen e raporteve ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës.

Isufi ka treguar edhe se si mund të tejkalohen këto dallime.

Nënkryetari i AAK’së nuk beson se mund të ketë zgjedhje të parakohshme këtë verë.

Sipas tij, për një gjë të tillë nuk shihet interesim as te dy partitë më të mëdha opozitare të cilat po kërkojnë zgjedhje.

Isufi ka theksuar se taksa 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë do të vazhdojë të qëndrojë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).