Ismajli: Po vijnë ditë të mira për Gjilanin

Gjilan – Fatmirësisht, edhe në Gjilan, të gjitha rastet e vetë-izolimit janë negativizu, dhe, sot pritet që këto raste të ritestohen për t’u vërtetuar si të shëruar të plotë. Nga tash, qyteti jonë po fillon të marrë frymë lirshëm, por, natyrisht, duke vazhduar me kujdes të shtuar ka shkruar Arbwr Ismajli.

Postimi i plotw

Të dashur qytetarë,
Mbrëmë, nga rezultatet e Institutit Kombëtarë të Shëndetësisë, morëm lajmin e mirë me 28 të shëruar në nivel vendi, dhe, vetëm me një të prekur (rast kontakti) nga fshati Poliçkë i Kamenicës.

Fatmirësisht, edhe në Gjilan, të gjitha rastet e vetë-izolimit janë negativizu, dhe, sot pritet që këto raste të ritestohen për t’u vërtetuar si të shëruar të plotë. Nga tash, qyteti jonë po fillon të marrë frymë lirshëm, por, natyrisht, duke vazhduar me kujdes të shtuar.
Ju lutem vazhdoni me qenë të kujdesshëm, duke i respektuar të gjitha rregullat e dala nga institucionet. Mos dilni nga shtëpia pa patur nevojë. Qëndroni pranë familjes suaj. Ruane shëndetin e juaj dhe të familjes. Kjo është forma e vetme për ta parandaluar këtë virus i cili fatmirësisht, po e merrë teposhtëzën.
Respektoni rregullat e dhëna nga çdo mekanizëm, me higjienë të shtuar, në mënyrë që ta kalojmë këtë fazë e cila po na jep shpresë për shërim të të gjithë të prekurve ka shkruar Arbwr Ismajli./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).