Ismajli: Mosveprimi na sjell stagnim e dështim

Gjilan – Nuk kemi më kohë për mëdyshje. Projektet madhore si akt i zgjedhjes së alternativës më të mirë, na bënë të jem krenarë me qëllimet që ia kemi vënë vetes për qytetarët e kësaj komune. Mosveprimi na sjell stagnim e dështim ka shkruar Arbër Ismajli.

Postimi i plotë i Arbër Ismajlit

Të dashur qytetarë,
Në politikë gjithmonë është çasti kur duhet të zgjedhim midis soditjes dhe veprimit. Midis projektëgjinjëve dhe zhurmagjinjëve. Nuk kemi më kohë për mëdyshje. Projektet madhore si akt i zgjedhjes së alternativës më të mirë, na bënë të jem krenarë me qëllimet që ia kemi vënë vetes për qytetarët e kësaj komune. Mosveprimi na sjell stagnim e dështim. Prandaj, vjen një çast kur i themi stop soditjes, dhe i hapim rrugë veprimit, vetëm për hatër të interesave të qytetarëve, e të askujt tjetër.
#bashkeiadalim

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS